Po – Pi 8:00 – 16:00 | info@zaren.sk

Ako na výber správneho vankúša? Máme pre vás pár tipov

Často sa hovorí o tom, aký dôležitý je pre spánok správny výber matraca, no nesmieme zabúdať na vankúše! Vankúš, ktorý vyhovuje vašim potrebám, dokáže totiž úplne zmeniť kvalitu vášho spánku. Pri výbere by ste preto mali zohľadniť niekoľko faktorov, o ktorých si povieme v tomto článku.

Poloha spánku

Dreamsy má vo svojich radoch tých najlepších pomocníkov na spanie vrátane vankúšov, ako si však vybrať ten pravý? Zohľadniť môžete napríklad polohu, v ktorej spávate.

Pre ľudí, čo spávajú na chrbte je vhodný typ vankúša, ktorý má spodnú časť vyvýšenú tak, aby podopierala krk a udržiavala priprodzenú polohu krku pri spánku.

Ľudia, ktorí radi spia na boku, potrebujú vyšší a tuhší vankúš, ktorý im dodá dostatočnú oporu počas spánku. Vhodné sú napríklad vankúše z pamäťovej peny. 

Pre oba tieto typy spánkových polôh je vhodný ortopedický vankúš typu Ergo s jadrom z EcoBio Memory peny, ktorý je špeciálne anatomicky tvarovaný tak, aby chrbtica počas spánku zostala v prirodzenej polohe. 

Anatomicky tvarovaný vankúš Ergo

Poloha na bruchu sa pri spánku neodporúča ľuďom, ktorí majú problémy s chrbticou. Ak však radi spíte na bruchu, je pre vás vhodný nižší a mäkší vankúš. V takomto prípade môže byť vhodným kandidátom z našej ponuky práve vankúš Classic či dokonca Travel vďaka svojmu jednoduchšiemu tvaru a prispôsobivému jadru z Memory peny.

Vankúš Classic

Zdravotné požiadavky

Výber správneho vankúša môže závisieť aj od individuálnych zdravotných ťažkostí či špecifických požiadaviek. Okrem spomínaných problémov s chrbticou to môžu byť napríklad alergie. Všetky vankúše z radu Dreamsy sú vhodné pre alergikov vďaka svojej odolnosti voči roztočom. Ich jadro je navyše vysoko priedušné a vyplnené tromi druhmi prírodných BIO olejov – slnečnicovým, repkovým a ricínovým.  

Ročné obdobie

Počas roka sa menia spolu s ročnými obdobiami aj naše nároky na spánok. Zatiaľ čo cez leto preferujeme chladivejšie materiály, v zime zas uprednostňujeme teplejšie. To platí aj pre vankúše a návliečky.

Dreamsy má v ponuke alternatívy návliečok ku vankúšom Ergo aj Classic, ktoré sú vhodné na letné aj zimné mesiace. Látka Cooler je vhodná na teplé obdobie a lepšie odvádza teplo z tela, čím ochladzuje. Návliečky z látky Nicky sú naopak hrejivé a príjemné na dotyk, čo zaručí teplý komfort počas chladnej noci. 

Veríme, že ste si vďaka našim tipom urobili predstavu o tom správnom vankúši práve pre vás. Teraz už nezostáva nič iné, než si poň ísť a vyspať sa doružova. Viac o ponuke produktov Dreamsy sa dozviete na našej webstránke alebo navštívte e-shop, kde tiež nájdete produkty z radov Dreamsy.

Zdroje

Ako vybrať správny vankúš na spanie

How to Choose a Pillow