TYČOVÝ AKU VYSÁVAČ
KOBOLD VB100

Pripravený na všetko

899,00 €

849,00 €

Uvádzacia cena pre prvých 100 ks.

doprava zdarma
vrátane DPH, dostupnosť: skladom

Kúpiť

Univerzálny akumulátorový vysávač pre takmer všetky typy podláh

Vysáva koberce a pevné podlahy s jednou kefou, bez prekážajúceho kábla.

VÝKONNÁ BATÉRIA

JEDNODUCHÁ MANIPULÁCIA

VYSOKÝ VÝKON

VHODNÝ PRE ALERGIKOV

Hlavné prednosti

 

VÝKONNÁ BATÉRIA

DLHÁ VÝDRŽ VYSÁVAČA PRE MAXIMÁLNE POHODLIE

V závislosti od zvoleného režimu vysávania môže vysokokvalitná Li-Ion batéria vydržať až 80 minút. Celková výdrž akumulátora v režime maximálneho výkonu činí 12 minút. Po úplnom vybití sa akumulátor dobije zhruba za tri hodiny.

NÁHRADNÁ BATÉRIA PRE EŠTE DLHŠIU VÝDRŽ

Ak máte väčší dom alebo potrebujete upratovať veľmi veľké plochy, môžete si dokúpiť náhradný akumulátor a predĺžiť tak dobu prevádzky. Akumulátor ľahko vymeníte. Vďaka tomu patria nútené prestávky na dobíjanie akumulátorového vysávača minulosti.

JEDNODUCHÁ MANIPULÁCIA

BEZDRÔTOVÝ A ĽAHKÝ PRE MAXIMÁLNU FLEXIBILITU

Časy, kedy ste museli hľadať zásuvku alebo riešili, že je napájací kábel vysávača príliš krátky, patria minulosti. Tyčový akumulátorový vysávač Kobold VB100 váži iba 3,3 kg, je pripravený na všetky úlohy a je vždy po ruke.

UNIVERZÁLNY NADSTAVEC PRE VŠETKO UPRATOVANIE

S nadstavcom Kobold EBB100 nie sú rýchle prechody medzi laminátom, dlažbou a kobercom žiadny problém. Praktickým nožným spínačom jednoducho zmeníte rýchlosť otáčania kefy behom pár sekúnd. V kombinácii s troma úrovňami sacieho výkonu sú prechody medzi rôznymi druhmi podláh naozaj hračkou.

DÝZA 2V1 PRE UPRATOVANIE NADZEMNÝCH PRIESTOROV

Prach pozdĺž soklových líšt alebo na strope? Máme pre Vás riešenie – praktický vymeniteľný nadstavec 2v1 bol špeciálne navrhnutý pre pohodlné upratovanie ťažko dostupných miest a vysávanie prachu nad podlahou. Dýza 2v1 je vhodná pre jednoduché upratovanie každého kúta v domácnosti.

JEDNODUCHÝ PRÍSTUP K FILTRAČNÉMU VRECKU A BATÉRII.

Potrebujete vymeniť filtračné vrecko alebo akumulátor? Kryt na zadnej strane tyčového aku vysávača Kobold VB100 k nim umožňuje jednoduchý prístup a ich výmena bude pre Vás hračkou.

VYSOKÝ VÝKON

PONÚKA VÝNIMOČNÝ VÝKON V KATEGÓRII BEZDRÔTOVÝCH AKUMULÁTOROVÝCH VYSÁVAČOV

Kobold VB100 je od výroby nastavený v štandardnom režime so stredným sacím výkonom a normálnym módom otáčania kefy. Sací výkon (max, med a soft) sa dá pohodlne nastaviť na rukoväti a prispôsobiť ho úrovni znečistenia. V parkovacej polohe môžete vysávač jednoducho kdekoľvek postaviť, takže máte ihneď voľné ruky.

LI-ION AKUMULÁTOR S VÝDRŽOU AŽ 80 MINÚT

Nabitý Li-ion akumulátor vydrží pracovať až 80 minút na najnižšom výkone, v režime soft môže Kobold VB100 vysávať až 52 minút. Dokúpením ďalšieho vymeniteľného akumulátora môžete výdrž vysávača zdvojnásobiť.

ODNÍMATEĽNÝ NADSTAVEC PRE UPRATOVANIE PEVNÝCH PODLÁH A KOBERCOV

Agilný a ľahký bezdrôtový akumulátorový vysávač je dodávaný s nadstavcom EBB100 – elektrickou kefou. Tento nadstavec sa postará o dokonalé upratanie takmer akéhokoľvek koberca alebo pevnej podlahy. Nožným spínačom môžete voliť medzi dvoma režimami rotácie kefy – normálnym a turbo režimom – ktoré sú indikované LED diódami priamo na nadstavci. Zatiaľ čo normálny režim je vhodný pre každodenné upratovanie, v režime turbo povysáva vysávač aj väčšie nečistoty.

VHODNÝ PRE ALERGIKOV

FILTRAČNÉ VRECKO PREMIUM NAMIESTO ZÁSOBNÍKA NA PRACH

Tyčový akumulátorový vysávač Kobold VB100 je vybavený filtračnými vreckami Premium FP100 s certifikátom TÜV Nord, ktoré eliminujú kontakt s vysávaným prachom na absolútne minimum. S filtračným vreckom Kobold Premium FP100 je likvidácia prachu úplne čistou záležitosťou.

CERTIFIKÁT TÜV NORD – VHODNÝ PRE ALERGIKOV

Obzvlášť alergici si sú vedomí, ako ťažké je zbaviť domácnosť prachu. S filtračným systémom a filtračnými vreckami Premium FP100 s certifikátom spoločnosti TÜV Nord – „Vhodný pre alergikov“ je Kobold VB100 ideálnym prístrojom pre alergikov, pretože zachytáva aj alergénne častice jemného prachu.

Technické údaje

Ukázať viacej

Hmostnosť
Hmotnosť 3,3 kg (Kobold VB100: 2,1 kg, Kobold EBB100: 1,2 kg)
Rozmery (d x š x h)
Rozmery (d x š x h) Kobold VB100: 100 × 11 × 11 cm
Kobold EBB100: 25 × 31 × 7 cm
Filtračné vrecko
Filtračné vrecko malé, ľahké, objem 0,8 l
Motor
Motor Bezúdržbový BLDC elektromotor s otáčkami cca 85 000 ot./min
Technické údaje
Technické údaje Tyčový aku vysavač Kobold VB100
Kryt
Kryt Vysoko kvalitný recyklovateľný tepelne tvarovaný plast
Menovitý príkon
Menovitý príkon Kobold VB100 s elektrickou kefou Kobold EBB100: 80, 130, 280 W
Kobold VB100: soft, med, max: 30, 80, 230 W
Kobold EBB100: 50 W
Napájací zdroj
Napájací zdroj 220 – 240 V AC, 50/60 Hz
Max. podtlak
Max. podtlak 88 hPa
Objemový prietok
Objemový prietok 21 l/s
Hladina akustického výkonu (s EBB100)
Hladina akustického výkonu (s EBB100) Koberec: 78 dB (A) re 1 pW
Pevná podlaha: 79 dB (A) re 1 pW
Technické údaje
Technické údaje Elektrická kefa Kobold EBB100
Kryt
Kryt Vysoko kvalitný recyklovateľný tepelne tvarovaný plast
Motor
Motor bezúdržbový DC motor s otáčkami cca 17 000 ot./min.
Menovitý príkon
Menovitý príkon 50 Watt
Napätie
Napätie 28,8 V
Hmotnosť
Hmotnostť cca. 1,2 kg 
Kefy
Kefy 2 vymeniteľné rotačné kefy
Šírka záberu
Šírka záberu cca. 25 cm
Rýchlosť
Rýchlosť normálna 1800 ot./min. turbo 3800 ot./min.
Rozmery
Rozmery cca. 25 cm x 31 cm x 25 cm
Hladina akustického výkonu (s VB100)
Hladina akustického výkonu (s VB100) Koberec: 78 dB (A) re 1 pW
Pevná podlaha: 79 dB (A) re 1 pW

Video návody

Jednoduchý na použitie, nastavenie a čistenie.

Toto video ukazuje ako ľahko sa pracuje s robotickým vysávačom Kobold VR300:

 1. Rozbalenie
 2. Príprava
 3. Rýchly štart
 4. Režimy používania
 5. Výmena filtračného vrecka a batérie
 6. Čistenie mimo podláh
 7. Údržba
 8. Tipy a triky
 9. Význam LED
 10. 4 výhody VB100 a jeho filtračných vreciek

Rozsah dodávky

Základná sada aku vysávača Kobold VB100 sa skladá z nasledujúcich súčastí:

 • Základná jednotka akumulátorového tyčového vysávača Kobold VB100 s nainštalovanou batériou a jedným filtračným vreckom
 • Elektrická kefa Kobold EBB100
 • Dýza 2 v 1 na čistenie nad úrovňou podlahy
 • Nabíjačka vysávača Kobold VB100
 • Používateľská príručka
 • Prémiové filtračné vrecká Kobold FP100 (5 ks)

 

Časté otázky

Načo slúžia jednotlivé tlačidlá na akumulátorovom tyčovom vysávači Kobold VB100?

Akumulátorový tyčový vysávač Kobold VB100 možno pohodlne zapínať a vypínať stlačením zeleného tlačidla napájania, pričom tri rôzne režimy sacieho výkonu možno nastaviť pomocou strieborného dotykového tlačidla pod tlačidlom napájania. Zákazníci na základe počtu LED indikátorov na rukoväti dokážu určiť, ktorý režim sacieho výkonu je zvolený. Ak napríklad svietia tri LED indikátory, zvolený je najvyšší sací režim. Používatelia tiež môžu nastaviť režim otáčania kefy pomocou nášľapného tlačidla na elektrickej kefe Kobold EBB100. Dostupné úrovne otáčania kefy zahŕňajú režim Turbo s vyššou rýchlosťou otáčania na čistenie nepoddajných nečistôt a režim Normal na bežné množstvá prachu a nečistôt.

Čo všetko signalizuje LED displej na samotnom akumulátorovom tyčovom vysávači Kobold VB100 a čo znamenajú jednotlivé farby?

LED indikátory na samotnom vysávači Kobold VB100 zobrazujú stav filtračného vrecka a batérie. Keď je vysávač zapnutý, počet zelených riadkov LED indikátorov signalizuje aktuálny stav batérie. Žlté LED indikátory zase signalizujú, že filtračné vrecko bude potrebné vymeniť, alebo že je potrubný rozvod spotrebiča upchatý nečistotou, ktorú je možné poľahky odstrániť. Blikajúce červené LED indikátory signalizujú aktívne chybové hlásenie. V takom prípade sa obráťte na zákaznícky servis spoločnosti Vorwerk.

Aké špeciálne vlastnosti má elektrická kefa Kobold EBB100?

Elektrická kefa Kobold EBB100 obsahuje dva rotačné kefové valce a dve rôzne úrovne rýchlosti – Normal a Turbo – pre optimálne výsledky upratovania na tvrdých podlahách a kobercoch. Keď je vysávač Kobold EBB100 v režime Normal, dá sa použiť na upratovanie bežného množstva prachu a nečistôt a je vhodný najmä pre tvrdé podlahy. Režim Turbo je možné použiť na čistenie väčšieho množstva nečistôt. Keď je elektrická kefa deaktivovaná, je možné vysávať koberce a strapce s hlbokým vlasom. Integrované LED diódy na kefe signalizujú používateľovi, ktorá rýchlosť otáčania kefy je práve aktivovaná.

Ponúka akumulátorový tyčový vysávač Kobold VB100 aj funkciu mopu?

Keďže ide o akumulátorový vysávač, Kobold VB100 neponúka funkciu mopu. Vďaka trom rôznym úrovniam sacieho výkonu však dokáže dôkladne povysávať takmer všetky typy podláh pomocou jedinej kefy.

Môžem akumulátorový tyčový vysávač Kobold VB100 používať s elektrickou kefou na všetkých typoch podlahy?

Inovatívna technológia, ktorou oplýva elektrická kefa Kobold EBB100, je zárukou toho, že kefa sa dá použiť na takmer každom type podlahy, čo uľahčuje a zefektívňuje každodenné upratovanie. Akumulátorový tyčový vysávač Kobold VB100 zabezpečuje úhľadné a dôkladné upratovanie tvrdých podláh a kobercov.