fbpx

Po – Pi 8:00 – 16:00 | info@zaren.sk

Rescue Gel by nemal chýbať vo vašom balíčku prvej pomoci. Čo sa skrýva za jeho silou?

Príroda dokáže robiť zázraky, hlavne keď ide o naše zdravie. Rescue Gel je toho dôkazom, pretože kombinuje vlastnosti rastlín a bylín, ktoré dokážu priniesť rýchlu úľavu od rôznych druhov podráždení, bolestí a majú blahodarné účinky na náš organizmus. Čo teda robí Rescue Gel tak obľúbeným? Poďme sa pozrieť na všetky jeho “zázračné” vlastnosti.

Dôverovať prírode sa oplatí, preto sa v zložení Rescue Gel nachádza len to najlepšie čo nám príroda môže ponúknuť. Využíva zložky a výťažky z rastlín ako Arnica Montana, aloe vera, diablov pazúr, mentol, gáfor, šalvia, harmanček či olivový olej.

Arnica Montana

Arnica Montana alebo Arnika horská je rastlina vyskytujúca sa primárne v Európe a všimnete si ju najmä vďaka svojim farebným žltým kvetom. O prospešných vlastnostiach Arniky horskej vedeli už v 12. storočí a v súčasnosti má všestranné použitie. Arnika je skvelá pri liečení modrín a pri zmierňovaní bolesti svalov, urýchľuje liečbu poranení a tiež pomáha na uvoľnenie stuhnutých svalov. Hoci je Arnika horská jedovatá, po spracovaní sa používa vo forme krémov, gélov a tiež pri homeopatickej liečbe. Obľubu si získa u profesionálnych športovcov aj u tých, ktorí sú náchylní na modriny.

Aloe Vera

Všetci dobre poznáme liečivé účinky aloe vera. Od využita v kozmetickom až po farmaceutický priemysel, aloe vera skvele pôsobí na pokožku, hydratuje, bojuje so zápalmi, hojí rany a pri vnútornom použití dokáže pomôcť pri ťažkostiach s trávením. Spoločne s olivovým olejom a harmančekom pomáha vo forme gélu zjemniť a upokojiť podráždenú pokožku.

Diablov pazúr

Táto rastlina nie je u nás až tak známa, no v Európe sa používa už od 20. storočia. Pochádza z južných oblastí Afriky a názov zodpovedá jej netypickému tvaru. Používa sa pri liečbe zápalov, reumatických ochoreniach či bolestiach chrbtice a krčnej chrbtice. Jeho silu ocenia aktívni športovci, ale aj starší ľudia – jednoducho každý, kto potrebuje úľavu od bolesti.

Mentol a Šalvia

Obe tieto zložky sú charakteristické najmä svojou vôňou, no prinášajú tiež množstvo zdravotných benefitov. Mentol je skvelé analgetikum na miernenie bolesti, no používa sa aj v kozmetike či na zlepšenie dýchania. Šalvia je známa bylina, ktorá má taktiež všestranné využitie v medicíne. Používa sa pri bolestiach hrdla, pri inhalácií a liečení problémov s dýchacími cestami, má antiseptický a antibiotický účinok a dokonca znižuje vylučovanie potných žliaz.

Gáfor

Ide o výťažok z dreva gáfrovníka lekárskeho, ktorý sa vyskytuje najmä v Ázii, konkrétne v oblasti Číny, Taiwanu a Japonska. Pozitívne účinky gáfra sa týkajú najmä úľavy od bolesti, boja so zápalmi, upokojenia podráždenej či svrbiacej kože a jeho použitie navodzuje chladivý pocit na pokožke. Pomáha pri reumatických ochoreniach či opuchoch a vďaka svojej silnej aróme pomáha tiež pri problémoch s dýchaním.

Svrbiaca koža po uštipnutí hmyzom môže spôsobiť podráždenie. Rescue Gel kožu upokojí a zbaví svrbenia.
Zdroj: freepik.com

Prvá pomoc aj proti štípancom

Rescue Gel má všestranné využitie pri bolestiach a podráždeniach rôzneho druhu, no vedeli ste, že je skvelý na použitie pri uštipnutí hmyzom? Túto vlastnosť oceníte najmä v letnom období, kedy sa bežne stretávame s komármi, osami a iným lietajúcim hmyzom. 

Neustále škrabanie, opuch, či dokonca bolesť po uštipnutí dokáže poriadne znepríjemniť život. Rescue gel vďaka svojmu zloženiu príjemne chladí, zbavuje bolesti a opuchu, aby ste predišli ešte väčšiemu podráždeniu pokožky v dôsledku neustáleho škrabania. 

Rescue Gel
zdroj: archív Zaren

Rescue Gel môžete použiť aj pri menších zraneniach, bolesti kĺbov, krčnej chrbtice, na uvoľnenie svalstva, zmiernenie opuchu a na uvoľnenie dýchacích ciest. Gél stačí jednoducho naniesť pomocou šikovného roll-on aplikátora na postihnuté miesto a vmasírovať krúživými pohybmi až kým sa nevstrebe. 

Rescue gel je skvelý na rýchlu pomoc pri rôznych druhoch bolesti a môžete ho so sebou nosiť kamkoľvek – je kompaktný a zmestí sa aj do kabelky či batohu. 

Presvedčte sa sami a vyskúšajte Rescue Gel, viac informácií nájdete na našom e-shope.